Понад 150 школярів Стрийської та Вільшаницької громад взяли участь в інтерактивних наукових заняттях мобільної лабораторії TechLabino
Наука – це весело і цікаво!
Це доводять захоплені погляди та посмішки дітей Вільшаницької та Стрийської громад 17 та 18 липня понад 150 школярів взяли участь в інтерактивних наукових заняттях мобільної лабораторії TechLabino.
У кожній з громад розгорнули три «острівці науки» за напрямками – робототехніка, біотехнології, фізика й електротехніка. Діти мали можливість відвідати кожен острівець та обрати для себе найцікавіший. А ще надрукувати модель на 3D-притері, політати дроном і, зрештою, провести тест-драйв зібраного під час занять електровелосипеда. ⠀
Займалися зі школярами тренери TechStartUp School, а самі зустрічі відбулись в рамках проєкту «Повернення до формального та неформального викладання й навчання в громаді для учнів і підлітків, у тому числі ВПО». Одним із напрямків проєкту є організація позакласних навчальних заходів, які допоможуть школярам соціалізуватися, згуртуватися, зацікавлять їх продовжити навчання.
Святослав з Вільшаницької громади, якому 10 років, розповів нам, що в мобільній лабораторії йому найбільше сподобалась робототехніка – «машинки і бокси-чоловічки». Він порадить відвідати наступні заняття друзям, тому що «це дуже цікаво, інтелектуально і всім би сподобалося». А 14-річній Ані найбільше сподобалося робити крем на «острівці біотехнологій».
Мобільна лабораторія TechLabino вміщує в собі величезну кількість крутезних сучасних інтерактивних експонатів та наборів. Наприклад, на острівці «Робототехніка» можна подивитися процес складання електронної схеми робомашинки на базі Arduino з двома двигунами та ультразвуковим сенсором відстані з «миттєвим» програмуванням. І не тільки побачити, але й поуправляти нею.
Любов Романчак, директорка Народного дому у Вільшанику (Самбірська громада), мама трьох діток, двоє з яких відвідали заняття ділиться враженнями: «Діти наші дуже задоволені, тому що вони ще ніколи такого не бачили наживо, хиба що по телебаченню або на комп’ютері. Заняття дуже цікаві та пізнавальні для наших дітей. Хотілося б щоб такі зустрічі відбулися ще».
Її підтримує пані Романа, яка також відвідала зустріч у Вільшанику: «Мобільна лабораторія в даний час дуже потрібна. Діти мають можливість побачити, як працюють хімія, фізика і біологія. Дуже багато різноманітних навчань, діти мали можливість дізнатись щось нового – і цікаво, і гарно, і змістовно».
Матвій зі Стрия, якому незабаром виповниться 13 років, розповідає, що йшов на заняття з робототехніки, а натомість його зацікавила фізика. «Мені сподобалося те, що розповідав пан Олександр. Я б хотів прийти на навчання, яке буде відбуватися в Стрию». Його товариш Роман, якому також незабаром виповниться 13, поділився з нами, що йому найбільше сподобалась хірургія «Ми розбирали макети людей і нам було дуже цікаво». Хлопці з нетерпінням чекають продовження навчання за напрямками, які їх зацікавили.
Дякуємо усім, хто допоміг з організацією зустрічей!
Дякуємо тренерам Катерині Гуцько, Роману Гаську та Олександру Захаріяшу та усій команді TechLabino за ваш запал, який передався дітям!
Фото – Тех Стартап Скул.
Проєкт реалізує Tech StartUp School за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.