Завершився перший етап курсу «Застосування інструментів штучного інтелекту у розрізі освіти в сучасному світі»

04.10.2023

Понад 1000 вчителів із 7 областей заходу України прослухали навчальну програму, яка складається з 2 лекцій, та відвідали 2 практичних заняття.

Тепер їх очікує новий етап – написання проєктів - власних розробок щодо можливостей застосування штучного інтелекту в освіті, а також представлення кращих на Демодейз та Форумі EdTEch.

На сьогодні вже подано 157 ідей проєктів!

Триматимемо вас в курсі, а поки що ділимося враженнями учасників.

ВІРА ПРИТУЛЯК

директор Калуський ліцей N6

 «Даний курс мене підштовхнув (бо я довго вагалась, шукала додаткового часу) зареєструватися і спробувати використовувати штучний інтелект, для особистих порад, що стосується суто моєї відповідальності в роботі. Цікавий проєкт, надихає рухатися та бути сучасним.

Але тепер я маю нову проблему, насправді це не проблема, просто знову шукатиму для цього час) бо відкрила для себе, що спілкування з допомогою ШІ вимагає досконалого знання англійської мови, оскільки саме англійською мовою можна отримати якісніші відповіді на свої запитання».

ВІКТОРІЯ ЛАВРИСЬ

Калуський ліцей N5, вчитель англійської мови.

 «Курс був дуже насиченим та цікавим. Спікери (тренери) є справжніми професіоналами, які за такий короткий термін змогли пояснити всі тонкощі роботи з інструментами штучного інтелекту, а також пояснити яке практичне значення вони мають для освіти.

Найбільше зацікавив інструмент GPT Zero, який може розпізнавати чи створений той, чи інший продукт штучним інтелектом, чи людиною.

Зараз працюю над проєктом «Англійська без кордонів»».

ВІТАЛІЙ ОЛІЙНИК

вчитель трудового навчання та інформатики Лолинська гімназія Вигодської селищної ради, начальник Відділу освіти, молоді та спорту Вигодської селищної ради.

 «Даний курс дав можливість більш детально ознайомитися з інструментами АІ та можливостями їх використання в освіті.

На уроках трудового навчання важко вибрати оптимальний об’єкт проєктування, щоб врахувати багато вимог до нього, наприклад, вподобання учнів, наявність відповідної матеріальної бази, соціальну значимість об'єкта тощо. Тому в рамках навчання працюю над проєктом «Вибір об'єкта проєктування на уроках трудового навчання за допомогою інструментів ШІ». Метою цього проєкту є полегшення вибору об’єкта проєктування на уроках трудового навчання, підвищення зацікавленості та результативності учнів у вивченні цього предмету, а також полегшення роботи вчителів.

Пропоную розробити програмний інструмент, який використовує технології штучного інтелекту для допомоги у виборі об'єкта проєктування на уроках трудового навчання. Інструмент мав би не тільки пропонувати об’єкт проєктування, а й моделювати його».

РОМАН ЛЕЩУК

Стрілецький заклад загальної середньої освіти Мостиської міської ради Львівської області, вчитель інформатики.

 «Навчання на курсах будо для мене корисним досвідом. Один із головних плюсів цього курсу - це чітко структурований матеріал, який нам надавався. Ще одним важливим аспектом курсу було вивчення прикладів реальних використань ШІ в освіті. Це дозволило мені побачити, як технології ШІ можуть покращити навчання та допомогти добувачам освіти розвивати навички та здобувати нові знання.

Дякую організаторам та тренерам курсу!

Реформа НУШ в закладах освіти України потребує створення нового навчального контенту. Використання штучного інтелекту дозволяє створювати персоналізовані навчальні відео, які можуть адаптуватися до потреб кожного учня. Це допомагає підвищити рівень розуміння матеріалу та забезпечити ефективне навчання. Це також допомагає зекономити час вчителів, який вони можуть витратити на індивідуальний підхід до учнів. Тому в рамках навчання я працюю над проєктом «Створення навчального відео на Lumen5», реалізація якого допоможе мені у створення якісного та цікавого відеоконтенту для здобувачів освіти НУШ».

СВІТЛАНА ПРАКТИКА

вчитель початкових класів Сокальської ЗШ І-lll ст. #5

 «Із задоволенням пройшла навчання на курсах з AI (штучний інтелект). Курси допомагають орієнтуватися в Інтернеті, швидко знаходити потрібну інформацію.

Разом із колегами працюю над проєктом «Робот - помічник вчителя», який допомагатиме вчителю у підготовці до уроків».

ІРИНА ПАВЛІВ

учителька української мови і літератури, заслужена вчителька України

Тужилівський ліцей Калуської міської ради Івано-Франківської області

 «Зараз важко уявити уроки в закладах освіти без використання цифрових інструментів. Різноманіття й функціональність їх вражає, захоплює і водночас ставить педагога перед непростим вибором: що і як використовувати найефективніше. Джерелом реальних переваг для всіх учасників освітнього процесу є штучний інтелект. Учителі-словесники теж мають можливість поповнювати свій методичний арсенал інструментами його.

Ресурсом швидкого пошуку або генерації завдань є чат-бот ChatGPT. Наприклад, для уроків мови і літератури він може створювати й редагувати зображення, створювати музику, відео, анімації, художні тексти, розробляти творчі завдання, проводити дослідження, спрощувати навчальний матеріал тощо.

Також ChatGPT стане в пригоді для дослідження нових методик. Він чудово підкаже цифрові інструменти для вчителів. До прикладу, для створення освітнього ресурсу за умови чітко сформульованого завдання чат-бот надасть перелік платформ з усіма перевагами й недоліками їх.

Допоможе ChatGPT і тим учителям, які займаються науково-методичною діяльністю. Якщо раніше для написання статті нам доводилося опрацьовувати й аналізувати багато джерел, то зараз чат зробить це за нас. ChatGPT – це насправді набагато більше, ніж пошуковик. Він генерує абсолютно нові тексти з урахуванням того, що знаходить у Google, і робить це досить якісно. Проте маємо памʼятати й усвідомлювати, що хоч можливості чат-бота необмежені, правдивість і коректність роботи його необхідно перевіряти.

Зрозуміло, що поява сервісу з такими можливостями насторожує на тому, що учні перестануть самостійно виконувати завдання. Однак проблема списування з’явилася не вчора. Діти використовують Google, їм давно доступні готові домашні завдання, реферати, твори тощо. Тож для контролю доцільно давати менше тестів на перевірку фактажу, а більше творчих завдань. Розробляючи контрольні роботи, можна орієнтуватись на тести PISA. Вони сформульовані так, що ChatGPT на них навряд чи швидко відповість. Учителю сьогодні варто зробити акцент на компетентнісному підході (створювати проблемні ситуації, пропонувати практико-зорієнтовані завдання, які своєю чергою дають змогу учням проводити аналіз та синтез інформації, оцінювати її і створювати новий продукт).

Отже, для успішного впровадження штучного інтелекту в освітній процес необхідно забезпечити гнучкість та адаптивність освітньої системи, розробляти нові методики й засоби навчання, адже штучний інтелект в освіті – це перспектива і стимул до оновлення».

Далі буде!

#НАВЧАЮ_СПІЛЬНО_З_ЮНІСЕФ

Проєкт реалізує Tech StartUp School за сприяння Представництва Дитячого фонду ООН та за підтримки Уряду Норвегії.