48 вчителів з Рівненської та Волинської областей долучилися до першого модуля навчання з зменшення та надолуження освітніх втрат

26.07.2023

«Це зовсім новий формат співпраці (неформальний), а тема проєкту мега актуальна та мало висвітлена в соцмережах», - Ольга Федорук, ЗЗСО Ліцей 11 м. Ковель.  
 ⠀ 
48 вчителів з Рівненської та Волинської областей долучилися до першого модуля навчання з зменшення та надолуження освітніх втран, яке відбулося 24-25 липня в рамках проєкту «Повернення до формального та неформального викладання й навчання в громаді для учнів і підлітків, у тому числі ВПО».  
 ⠀ 
«Дуже цінно, що в Україні, незважаючи на реалії сьогодення, завдяки міжнародним ініціативам з'являються проєкти в режимі оффлайн, які дбають не лише про інтереси учнів, а й про емоційний комфорт педагогів» ,- Іванна Ковалевська.  
 ⠀ 
Учасники першого дня тренінгу не лише долучилися до обговорення чинників формування освітніх втрат, а й як зацікавити дітей навчатися та розвивати мислення, розуміння школярами значення школи у їх формуванні.  
 ⠀ 
«Діти не можуть чекати, вони є тут і зараз, і навчання має бути результативним вже, бо це їх час і нам потрібно зробити все, щоб віра у власні сили і можливості не згасала. Саме нам належить щасливе право навчати і виховувати покоління ПЕРЕМОЖЦІВ» ,- Тетяна Соломіна.  
 ⠀ 
Другого дня, учасники вивчали методики самоперевірки під час компенсації освітніх втрат та які інструменти є дієвими для підтримки психоемоційного стану дітей.  
 ⠀ 
«Люблю реалізовувати ідеї та задуми, що мають на меті впливати не стільки на збагачення учнів знаннями, але розвивати у них якості успішної, впевненої та гармонійної особистості - люблю торкатися серця та душі дитини», - Людмила Рачук, Здолбунівський ліцей №2.  
 ⠀ 
Ну і звісно, вчителі мали змогу долучитися до креативного нетворкінгу, завести нові знайомства, що у подальшому можуть перерости у спільні освітні ініціативи, обговорити та подумати над вирішенням спільних проблем, поділитися особистісним досвідом з метою забезпечення ефективного навчального процесу для підростаючого покоління.  
 ⠀ 
«Такі ініціативи дуже важливі, оскільки вони мотивують до подальшої діяльності, дають нові знання та враження, обмін інформацією, що надзвичайно корисно, а також розуміння й усвідомлення своєї ролі в освітньому процесі»,- Нестерук Лілія, Нововолинський ліцей 8.  
 ⠀ 
Проєкт реалізує МГО «Інститут Суспільних Ініціатив» спільно з Tech StartUp School за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.   
⠀  ⠀ 
Фото - Інститут Суспільних Ініціатив ⠀